1.000 RON
0 RON

Daniel-Marius Gîță

Fundraising for: Aleargă alături de Family Hope Autism!

Support the cause facebooklinkedinlinkedinlinkedin

Daniel-Marius Gîță

Fundraising for: Aleargă alături de Family Hope Autism!

Numele meu este Daniel-Marius Gîţă. Sunt jucător în cadrul clubului Voinţa Cudalbi – liga 4, arbitru FRF – liga 3 şi jucător de minifotbal la Ajax Dulcisimo.

Anul acesta alerg, la Semimaraton Galați, cu un gând care mă va însoți la fiecare pas: copiii diagnosticați cu autism au nevoie de sprijinul nostru.

Pentru noi, alergarea poate însemna un hobby, o provocare personală sau o bucurie. Pentru acești copii însă, fiecare progres – fiecare cuvânt spus, fiecare gest învățat, fiecare pas spre independență – este rezultatul unor ani întregi de terapie, răbdare și muncă. Iar, în spatele unui copil cu autism există o familie care nu renunță niciodată și care luptă zilnic pentru șansa lui la o viață mai bună.

Vă invit, alături de mine, să susținem cauza ,,Aleargă alături de Family Hope Autism''.
Fiecare gest de bunătate, contează enorm!

Not found Icon

No results found